اعزام تیم پزشکی به روستای سردق و ویزیت رایگان بیماران در این روستا

طرح ویزیت طرح ویزیت رایگان و اعزام تیم های تخصصی پزشکی به مناسبت گرامی داشت هفته سلامت

طرح ویزیت رایگان و اعزام تیم های تخصصی پزشکی به مناسبت گرامی داشت هفته سلامت


به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان به منظور گرامی داشت هفته سلامت 97 و در راستای تحقق شعار امسال سازمان جهانی بهداشت یعنی "پوشش همگانی سلامت ؛ برای همه ،در همه جا " طرح ویزیت رایگان بیماران در محل روستای سردق از توابع شهرستان بجستان اجرا گردید.

حسن پور نژاد مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بجستان گفت : در این اقدام خداپسندانه که به همت مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان و با همکاری کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان صورت پذیرفت ،تیم های کامل پزشکی شامل ؛متخصص داخلی ،متخصص جراحی عمومی ،متخصص اطفال ،متخصص اعصاب و روان ،دو نفر دندانپزشک به همراه یونیت سیار دندانپزشکی ،پزشک عمومی ، ماما و کارشناسان بهداشتی به محل روستای سردق اعزام و در طی یک روز کاری بیش از 450 نفر از اهالی این روستا از خدمات رایگان این تیم پزشکی بهره مند شدند.

ایشان با اشاره به خدمات ویژه ای که در این برنامه ارائه گردید افزود : در این طرح یک روزه تعداد 80 نفر از دانش آموزان مدارس ابتدایی این روستا توسط دندانپزشکان اعزامی مورد معاینات دهان و دندان قرار گرفته و برای بیش از 55 نفر از مردم روستا خدمات رایگان دندانپزشکی در محل صورت پذیرفت . همچنین حدود 140 بیمار توسط پزشک عمومی ،50 بیمار توسط متخصص داخلی ،40 بیمار توسط متخصص اعصاب و روان ،28 بیمار توسط متخصص اطفال و 15 بیمار توسط متخصص جراحی عمومی مورد معاینه و درمان قرار گرفته و حدود 20 نفر نیز از خدمات رایگان مامای اعزامی به روستا بهره مند گشتند. همچنین برنامه آموزشی غنی سازی روابط زوجین توسط کارشناسان اعزامی شبکه بهداشت و درمان بجستان برای حدود 30 نفر از بانوان روستا برگزار گردید.

وی هدف از اعزام این گروه پزشکی و بهداشتی درمانی را گرامی داشت هفته سلامت و تحقق شعار پوشش همگانی سلامت عنوان نمود و افزود سعی کردیم با اعزام این گروه به مناطق روستایی در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر و کمتر برخوردار جامعه در دسترسی به خدمات سلامت گام برداریم.

حسن پور نژاد در پایان از همکاری صمیمانه فرماندهی محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان بجستان ،مسئول محترم کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان ،دهیاری و شورای محترم اسلامی روستای سردق و پرسنل خانه بهداشت این روستا که در ارائه خدمات و تدارکات این برنامه با شبکه بهداشت و درمان شهرستان همکاری و همراهی نمودند و همچنین از گروه پزشکی و بهداشتی درمانی اعزامی که در این طرح ارائه خدمات نمودند تقدیر و تشکر نمود.تاریخ:
1397/02/03
تعداد بازدید:
25
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal