نقشه جامع سلامت

alt
از مسئولان کشور ، چه در دولت ، چه در مجلس ، چه در بخشهاي ديگري که مربوط به مسائل اقتصادي ميشوند و همچنين از ملت عزيزمان انتظار دارم که در عرصه ي اقتصادي با حرکت جهادگونه کار کنند ، مجاهدت کنند.حرکت طبيعي کافي نيست ؛ بايد در اين ميدان ،حرکت جهشي ومجاهدانه داشته باشيم .
         مقام معظم رهبري

مقدمه :
    همگام با پیشرفت های جهانی و توسعه همه جانبه در تمام زوایا و ابعاد علوم بشری و رقابت تنگاتنگ کشورهای پیشرفته و در حال توسعه برای ارتقاء نقش و سهم خود در تمدن نوین جهانی روز بروز اهمیت و ضرورت برنامه ریزی های دقیق و علمی و داشتن نقشه ای جامع جهت ترسیم اصول کلی حرکت و تعالی به سمت پیشرفت و توسعه  احساس می شود. داشتن نقشه جامعی مشتمل بر همه اطلاعات و داده های صحیح که وضعیت موجود را می سنجد. نیاز ها،کمبود ها،بحران ها و مطالبات واقعی را درنظر می گیرد و با نگاهی به وضعیت مطلوب و استاندارد در آینده سياست هاي نظام سلامت را در طول زمان هماهنگ نموده و از تصمیم ها و رفتارهای مقطعی و بدون نتیجه بکاهد و نظام سلامت را به اهداف چشم انداز در افق 1404 برساند. بررسی ها نیز حاکی از آن است که تمام کشورهای پیشرفته و با ثبات در عرصه بهداشت و درمان دارای چنین برنامه های آینده نگر و جامعی می باشند.
در راستاي تدوین نقشه جامع علمی کشور ، در حوزه سلامت نیز ،نیاز اساسی تهیه و تدوین راهنمای کلی برای ترسیم وضعیت بهداشت و سلامت کشور و فعالیت های آموزشی ،پژوهشی و فرهنگی دیده می شود . دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني گناباد در راستاي همسوسازي خود با سند چشم انداز 20 ساله ، نقشه جامع علمي كشور و سياستهاي توسعه اي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، با الهام از فرمايشات مقام معظم رهبري و رهنمودهاي مقام عالي وزارت بهداشت مبادرت به طراحي نقشه جامع سلامت دانشگاه نمود..........

جهت دانلود قسمت اول با فرمت PDF کلیک کنید

جهت دانلود قسمت دوم با فرمت PDF کلیک کنید

تاریخ به روز رسانی:
1391/03/28
تعداد بازدید:
325
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal