حضور دانشگاهیان گناباد در راهپیمایی عفاف و حجاب
به مناسبت 21 تیر روز ملی عفاف و حجاب دانشگاهیان گناباد همدوش با سایر قشرهای این شهرستان در راهپیمایی عفاف و حجاب شرکت کردند.
به گزارش مفدا گناباد- حجت الاسلام سید هاشم موسوی روز چهارشنبه در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی روز عفاف و حجاب گناباد در مصلی امام خمینی (ره) افزود: ابعاد شخصیتی علامه بهلول گنابادی به عنوان طلایه دار مقابله با کشف حجاب رضاخانی و ترویج دهنده عفاف و حجاب در جامعه ناشناخته مانده است.85846
وی تصریح کرد: علامه بهلول درگناباد به عنوان زادگاه خود هم مظلوم واقع شده و هیچ تابلو و پلاکاردی از وی سطح شهر وجود ندارد.
وی ادامه داد: علامه بهلول گنابادی در راه ترویج عفاف و حجاب و مقابله با کشف رضاخانی مرارتهای بسیار و 25 سال زندان و تبعید در افغانستان را به جان خرید ولی از عزم خود در این زمینه کوتاه نیامد.
نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه گناباد گفت: دولتمردان و مسوولان تاکنون به خوبی به وظایف خود در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب عمل نکردند و همه بخشهای جامعه اعم از دولتی و قشرهای جامعه باید دراین زمینه بیشتر احساس مسوولیت کنند.
وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مقابله با تهاجم و شبیخون و ناتوی فرهنگی در 26 سال گذشته و تبیین وظایف برای 16 دستگاه اجرایی و فرهنگی در قانون عفاف و حجاب گفت: ترویج این مسائل ارزشی جزء با هم افزایی و توجه بیشتر مسوولان و دست اندرکاران ذیربط محقق نمی شود.
وی گفت: در شرایطی که رهبر معظم انقلاب بر ضرورت مقابله با ناتو و شبیخون فرهنگی تاکید می کردند، در دولت گذشته عنایت چندانی به این مساله نشد و به صراحت عنوان شد که ما اعتقادی به جنگ فرهنگی نداریم.
حجت الاسلام موسوی یکی از دلایل افزایش معضل طلاق در کشور و به طبع استان خراسان رضوی و گناباد را توجه ناکافی به فرهنگ عفاف و حجاب دانست.
وی ادامه داد: تکریم و دفاع از عفاف و حجاب از ضرورتهای پاسداشت فرهنگی دینی و عوامل اقتدار ملی نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود.
وی اظهار کرد: عفاف و حجاب یک مساله تنها شخصی و خصوصی نیست بلکه محور مهم تعظیم شعائر اسلامی و ارزشی است و هر اندازه به این مساله اهمیت بیشتری داده شود، ارزشهای اسلامی برابر ترفندهای دشمنان از جمله فرهنگی بیشتر محافظت می شود.
اقشار مختلف مردم و بانوان گنابادی همزمان با 21 تیرماه روز ملی عفاف و حجاب با حضور در راهپیمایی بر عزم راسخ خود در دفاع از این فرهنگ اسلامی تاکید کردند.
شرکت کنندگان در این آیین با سردادن شعاترهای عفاف ما نشانه دین ماست، محصول انقلاب خونین ماست، چادر حجاب برتر لبیک به امر رهبر، اشاعه فساد و بی حجابی سیاست کهنه آمریکایی خواستار گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه شدند.