در راستای یکپارچه سازی تجهیزات IT در ایام تعطیلات نوروزی، دکل مخابراتی پردیس دانشگاه به محل ساختمان آموزشی منتقل گردید. به گزارش وب‌دا، دکتر علی محمدپور معاون تحقیقات و فنآوری دانشگاه گفت: پس از تجمیع اینترنت پردیس دانشگاه با ستاد مرکزی دانشگاه، ضرورت داشت تجهیزات IT نیز به صورت یکپارچه گردد تا در خدمت‌رسانی در عرصه شبکه و اینترنت کمترین مشکل را داشته باشیم، به همین سبب پس از هماهنگی‌های لازم با مدیریت فناوری اطلاعات و دفتر فنی دانشگاه این اقدام در ایام تعطیلات نوروزی انجام شد تا قطعی اینترنت خللی برای کاربران نداشته باشد.
دکتر محمدپور با تاکید بر تسهیل در تسریع دسترسی و بهبود وضعیت ارتباطات، کاهش هزینه نگهداری تجهیزات را از دیگر مزایای این اقدام برشمرد و از واحد رایانه پردیس به ویژه مهندس متولی و همکاری مدیریت فنآوری دانشگاه که در ایام تعطیل اقدام به انجام این کار کردند، سپاسگذاری نمود.
مهندس متولی مسئول واحد فناوری اطلاعات پردیس نیز گفت: جابجایی دکل علاوه بر تجمیع و یکپارچه‌سازی تجیهزات باعث شده است در صورت بروز اختلالات دسترسی سریع به تجهیزات داشته باشیم و از طرفی موازی‌کاری‌های بین ارتباطات نیز از میان برداشته شود.
وی افزود: در راستای بهبود وضعیت ارتباطات به طور همزمان از دو لینک رادیویی بهره گرفته شده تا در صورتی که هر یک از لینک‌های ارتباطی قطع و دچار اختلال گردد امکان ارتباط از طریق دیگری امکان‌پذیر باشد.