برگزاری مراسم روز جهانی بهداشت محیط

با مساعدت معاونت محترم بهداشت و همت مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه مراسم بزرگداشت روز جهانی بهداشت محیط با شعار « کیفیت هوای آزاد و هوای داخل ساختمان» و تجلیل از فعالان این حوزه برگزار شد.

m copy   m3   behdasht

در این مراسم که با حضور ریاست محترم دانشگاه ، معاون محترم بهداشت و جمعی از اعضای هیئت علمی و کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای و بازاریان در سالن زکریا ی معاونت بهداشت برگزار شد، ضمن قدردانی از کارشناسان نمونه بهداشت محیط ، از تعدادی از کسبه و بازاریانی که به عنوان حامیان سلامت، با عدم عرضه دخانیات در راستای سلامت جامعه گام برداشتند، تجلیل شد.

m2

دکتر علی عالمی معاون بهداشت دانشگاه در این مراسم با قدردانی از کارشناسان و فعالان عرصه بهداشت محیط، اظهار داشت: بهداشت محیط جزو واحدهایی است که نقش مهمی در حوزه سلامت دارد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال روز جهانی بهداشت محیط به عنوان«کیفیت هوای آزاد و هوای داخل ساختمان»، اظهار کرد: این نامگذاری‌ها مخصوص یک روز خاص نیست بلکه در راستای توجه بیشتر به مسأله‌ای است که ممکن است تا کنون کمتر به آن توجه شده است.

وی با بیان اینکه عوامل مختلفی همچون آب و تغذیه اهمیت زیادی در زندگی دارند، تاکید کرد: در کنار همه این مسائل، آنچه موجب ادامه حیات می‌شود، هوای پاک است.

دکتر عالمی با بیان اینکه متاسفانه به دلیل نزدیکی بیش از حد به هوای پاک، خیلی وقت‌ها به آن بی توجه هستیم، اظهار امیدواری کرد که مسئولان، کارشناسان بهداشت و همه آحاد مردم بتوانند در کنار هم، سلامت بهتری را برای جامعه رقم بزنند.

در این مراسم از جناب آقای مهندس اعلمی و سرکار خانم مهندس شیر قاضی به عنوان کارشناسان نمونه بهداشت محیط با اهداء کارت هدیه و لوح سپاس ، تقدیر گردید.

m1