بسیجیان دانشگاه در همایش مدافعان حرم حضور یافتند

Azar basij 01همزمان با سالروز تشکیل بسیج به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، جمعی از استادان، دانشجویان، مدیران و کارکنان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مراسمی که با عنوان همایش مدافعان حرم در مسجد جامع و مصلی امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، حضور یافتند.
به گزارش وب‌دا، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه گناباد در این مراسم گفت: برخی از افراد در درون کشور از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در برابر ولایت ایستادگی کرده‌اند و فرهنگ استکبارستیزی ملت ایران را زیر سوال برده‌اند اما بسیج در برابر دشمنان اهل سازش و انفعال نیست.
حجت‌الاسلام سید هاشم موسوی افزود: مهمترین مأموریت پیامبر گرامی اسلام در زمان جاهلیت اعراب، مبارزه با جهل و استکبار آن زمان بود و در این شرایط انقلاب آن حضرت، انقلاب فرهنگی و تعمیق باورها و ارزش‌های دینی در جامعه بود.
وی اظهارکرد: پیامبر در زمان حیات خود با اخلاق و سیره نبویشان وضعیت جامعه را دگرگون کردند و ارزش‌ها در جامعه نهادینه و مردم با روحیه شهادت‌طلبی و ایثار آشنا شدند و در راه اسلام به مبارزه با کفر و طاغوت پرداختند.
حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در تشکیل انقلاب اسلامی از انقلاب پیامبر گرامی اسلام الگوبرداری کرده است، از انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک انقلاب فرهنگی یاد کرد و افزود: در این راستا امام برای کادرسازی انقلاب، بسیج مستضعفین را تاسیس و با روحیه فداکاری، شهادت‌‎طلبی، انقلابی‌گری و دفاع از مظلومان، مفاهیم جدیدی را وارد انقلاب کرد.
وی با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) با تشکیل بسیج، فرهنگ استکبارستیزی را در مردم نهادینه و تقویت کرد، ادامه داد: با تشکیل بسیج یک شبکه اجتماعی وسیعی در کشور شکل گرفت و در سراسر جامعه فرهنگ بسیجی رسوخ پیدا کرد و خوشبختانه امروز شاهد جهانی شدن فرهنگ بسیج هستیم.
 مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه گناباد، خدامحوری را یکی از مؤلفه‌ها و اندیشه‌های والای تفکر بسیجی عنوان و خاطرنشان کرد: آن چیزی که اسلام را در عرصه های خطر یاری می کند، خدامحوری و حرکت در مسیر رضای خداوند است که بسیجیان از این مولفه برخوردار بوده و سبب قدرتمندی دنیای اسلام شده است.
حجت‌الاسلام موسوی، ولایت مداری را از دیگر اندیشه‌های تفکر بسیجی برشمرد و عنوان کرد:  بسیجیان از سربازان مطیع ولایت در جامعه هستند، چراکه آنها سوابق تلخ تاریخی عدم تبعیت از ولی زمان را در اذهان خود دارند و از این‌رو همواره ولایت‌مدار هستند.
وی با انتقاد از تفکرات برخی از افراد که در مسیر حق و باطل قرار دارند، تاکید کرد: بسیجیان براساس ولایت مداریشان، در بین حق و باطل مسیری نمی‌بینند و معتقد به شفاف بودن مواضع در برابر حق و باطل هستند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه گناباد، عدم سازش در برابر دشمن را از دیگر ویژگی‌های تفکر بسیجی بیان و تصریح کرد: برخی از افراد در درون کشور از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در برابر ولایت ایستادگی کرده‌اند و فرهنگ استکبارستیزی ملت ایران را زیر سوال برده‌اند اما بسیج در برابر دشمنان اهل سازش و انفعال نیست.
حجت‌الاسلام موسوی، خاطرنشان کرد: اسلام رحمانی واژه‌ای خوب است اما براساس آیات قران کریم و روایات دینی، رحمانیت اسلام شامل دشمنان که علیه مسلمان ظلم و جنایت انجام داده‌اند، نمی‌شود و براساس همین دیدگاه علی رغم اینکه پیامبر اسلام در برابر مظلومان پیامبر رحمت و مهربانی بود، با ظالمان غضب و دشمنی داشت.