اخبار

کسب شش عنوان برتر در جشنواره فرهنگی ورزشی نیروهای حراست منطقه 9 کشور

کارکنان حراست دانشگاه علوم پزشکی گناباد موفق شدند در جشنواره فرهنگی ورزشی نیروهای حراست منطقه 9 کشور، شش عنوان برتر را کسب کنند.

به گزارش مفدا-گناباد، مدیر حراست دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در این جشنواره فرهنگی ـ92536 ورزشی که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، 190 ورزشکار از کارکنان حراست‌های منطقه 9 کشور حضور داشتند.
حمیدرضا آذرمهری افزود: 6 نفر از کارکنان این مدیریت در رشته‌های مختلف این جشنواره فرهنگی ـ ورزشی شرکت داشتند.
وی اظهار کرد: یحیی دادستانی مقام اول رشته دارت و مقام دوم رشته دوی استقامت، مهدی عجم مقام سوم رشته دوی استقامت و حامد منصوری، یحیی دادستانی و امید حسین‌پور به طور مشترک مقام چهارم رشته تیراندازی با تپانچه این مسابقات را کسب کردند.
وی خاطرنشان کرد: یحیی دادستانی و مهدی عجم با کسب عناوین برتر، مجوز راهیابی به مسابقات کشوری را کسب کردند که اواخر شهریورماه برگزار خواهد شد.

اولین نشست مدیران روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های منطقه شمال شرق کشور برگزار شد

اولین نشست مدیران روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های منطقه شمال شرق کشور برگزار شد
اولین نشست مسئولان روابط عمومی های معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه شمال شرق کشور، پنجشنبه ۲۲ تیرماه، به میزبانی دانشکده علوم پزشکی وارستگان برگزار شد.86051

به گزارش مفدا گناباد، به منظور ارتقاء سطح کیفی وب سایت‌های خبری مفداهای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی شمال شرق کشور و بررسی شیوه نامه رتبه بندی این وب سایت ها، مسئولان روابط عمومی معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های کلان منطقه شمال شرق کشور، در دانشکده علوم پرشکی وارستگان گرد هم آمدند و به بحث و تبادل نظر با یکدیگر پرداختند.

در این جلسه، پس از آموزش ایجاد لینک‌ها و باکس‌های مختلف وب‌سایت مفدا، پیش نویس شیوه‌نامه رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری مفداهای دانشگاهی که توسط روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تدوین و در جلسه اخیر شورای هماهنگی مفدا مورد بررسی قرار گرفته بود، برای مدیران منطقه، توسط "حسین توکلی"، نماینده مدیران روابط عمومی منطقه شمال شرق در شورای هماهنگی مفدا، قرائت شد.
در ادامه این نشست هر یک از اعضا، به ارائه گزارشی از عملکرد فعالیت‌های مفداهای دانشگاهی منطقه مربوطه پرداخته و برنامه‌ها و کاستی‌های موجود در این حوزه را تشریح کردند.
گفتنی است، در این نشست محسن رضائی، حسین توکلی، بهاره حجی پور، علی رمضانی، سمیرا بختیاری، شیما حقانی، علی اسماعیل زاده و زینب نظام به ترتیب مدیران روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی تربت جام، گناباد، اسفراین، سبزوار، خراسان شمالی(بجنورد)، وارستگان و مشهد حضور داشتند.
شایان ذکر است، بازدید از دانشگاه وارستگان و نشست صمیمی با دکتر جهانگیر، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی وارستگان از دیگر برنامه‌های این نشست یک روزه بود.
این نشست، ساعت ۱۴ روز پنجشنبه ۲۲ تیرماه به پایان رسید.

حضور دانشگاهیان گناباد در راهپیمایی عفاف و حجاب

حضور دانشگاهیان گناباد در راهپیمایی عفاف و حجاب
به مناسبت 21 تیر روز ملی عفاف و حجاب دانشگاهیان گناباد همدوش با سایر قشرهای این شهرستان در راهپیمایی عفاف و حجاب شرکت کردند.
به گزارش مفدا گناباد- حجت الاسلام سید هاشم موسوی روز چهارشنبه در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی روز عفاف و حجاب گناباد در مصلی امام خمینی (ره) افزود: ابعاد شخصیتی علامه بهلول گنابادی به عنوان طلایه دار مقابله با کشف حجاب رضاخانی و ترویج دهنده عفاف و حجاب در جامعه ناشناخته مانده است.85846
وی تصریح کرد: علامه بهلول درگناباد به عنوان زادگاه خود هم مظلوم واقع شده و هیچ تابلو و پلاکاردی از وی سطح شهر وجود ندارد.
وی ادامه داد: علامه بهلول گنابادی در راه ترویج عفاف و حجاب و مقابله با کشف رضاخانی مرارتهای بسیار و 25 سال زندان و تبعید در افغانستان را به جان خرید ولی از عزم خود در این زمینه کوتاه نیامد.
نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه گناباد گفت: دولتمردان و مسوولان تاکنون به خوبی به وظایف خود در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب عمل نکردند و همه بخشهای جامعه اعم از دولتی و قشرهای جامعه باید دراین زمینه بیشتر احساس مسوولیت کنند.
وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مقابله با تهاجم و شبیخون و ناتوی فرهنگی در 26 سال گذشته و تبیین وظایف برای 16 دستگاه اجرایی و فرهنگی در قانون عفاف و حجاب گفت: ترویج این مسائل ارزشی جزء با هم افزایی و توجه بیشتر مسوولان و دست اندرکاران ذیربط محقق نمی شود.
وی گفت: در شرایطی که رهبر معظم انقلاب بر ضرورت مقابله با ناتو و شبیخون فرهنگی تاکید می کردند، در دولت گذشته عنایت چندانی به این مساله نشد و به صراحت عنوان شد که ما اعتقادی به جنگ فرهنگی نداریم.
حجت الاسلام موسوی یکی از دلایل افزایش معضل طلاق در کشور و به طبع استان خراسان رضوی و گناباد را توجه ناکافی به فرهنگ عفاف و حجاب دانست.
وی ادامه داد: تکریم و دفاع از عفاف و حجاب از ضرورتهای پاسداشت فرهنگی دینی و عوامل اقتدار ملی نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود.
وی اظهار کرد: عفاف و حجاب یک مساله تنها شخصی و خصوصی نیست بلکه محور مهم تعظیم شعائر اسلامی و ارزشی است و هر اندازه به این مساله اهمیت بیشتری داده شود، ارزشهای اسلامی برابر ترفندهای دشمنان از جمله فرهنگی بیشتر محافظت می شود.
اقشار مختلف مردم و بانوان گنابادی همزمان با 21 تیرماه روز ملی عفاف و حجاب با حضور در راهپیمایی بر عزم راسخ خود در دفاع از این فرهنگ اسلامی تاکید کردند.
شرکت کنندگان در این آیین با سردادن شعاترهای عفاف ما نشانه دین ماست، محصول انقلاب خونین ماست، چادر حجاب برتر لبیک به امر رهبر، اشاعه فساد و بی حجابی سیاست کهنه آمریکایی خواستار گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه شدند.

حضور مدیر و کارشناس فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در نشست هم اندیشی جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت

حضور مدیر و کارشناس فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در نشست هم اندیشی جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت
نشست هم اندیشی جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت به منظور بحث و تبادل نظر پیرامون جشنواره با حضور جمعی از معاونان فرهنگی و دانشجویی و مدیران و مسئولان دبیرخانه‌های دانشگاهی جشنواره برگزار شد.
به گزارش مفدا، نشست «هم اندیشی و آسیب‌شناسی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت»، امروز یکشنبه ۱۸ تیرماه در سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با حضور امیر للـه‌گانی مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت، مسؤولان ستادی و جمعی از معاونان فرهنگی و دانشجویی، مدیران فرهنگی و مسؤولان دبیرخانه‌های دانشگاهی جشنواره فرهنگی با هدف بررسی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت و تبادل نظر در خصوص برگزاری نهمین جشنواره فرهنگی برگزار شد که محمد شمسی ثانی مدیر فرهنگی و حسین توکلی ثانی مسئول دبیرخانه جشنواره فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز در این نشست یکروزه حضور داشتند.
در ابتدای این نشست مشترک امیر للـه‌گانی ضمن تشکر از همکاری مجموعه دانشگاهی در برگزاری هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت گفت: از تمام کسانی که در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت مشارکت حداکثری داشتند و از زحماتی که برای برگزاری این جشنواره کشیده شد، سپاسگزارم.
وی با اشاره به اهمیت و رشد چشمگیر تعداد کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی و دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: با توجه به عملکرد مثبت کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی و دانشجویی، نیاز است این نهادهای دانشجویی به صورت جدی‌تر در دستور کار و رسیدگی قرار بگیرند چرا که کانون‌های فرهنگی فراگیرترین نهاد دانشجویی هستند که نیاز است به صورت تخصصی به آن پرداخته شود.
للـه‌گانی جذب حداکثری دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی را یکی از مهمترین اهداف معاونت فرهنگی و دانشجویی برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر بستر مناسبی برای مشارکت دانشجویان فراهم شود، فعالیت‌های ابتکاری، خلاقانه، جذب حداکثری و فضای پرنشاط دانشگاهی نیز ایجاد می‌شود، بنابراین برای ارتقا مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی، برگزاری جشنواره فرهنگی نقش مهم و اساسی دارد و این هم اندیشی می‌تواند در بهبود سطح کیفی جشنواره بسیار مؤثر باشد.
مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت حضور کارکنان وزارت بهداشت در هشتمین جشنواره فرهنگی این وزاتخانه را یکی دیگر از اتفاقات مثبت این دوره دانست و بیان داشت: حضور کارکنان در جشنواره فرهنگی اتفاق بزرگی در عرصه فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی است و آثاری که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود، نشان از قوت و کیفیت بالای تولیدات هنری کارکنان جامعه دانشگاهی علوم پزشکی دارد.
وی جشنواره فرهنگی را یکی از مهمترین جشنواره‌های برگزار شده در فضای آموزش عالی کشور توصیف کرد و گفت: جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در نوع خود یکی از بی‌بدیل‌ترین جشنواره‌هایی است که در سطح ملی برگزار می‌شوند و این جشنواره جزو معدود جشنواه‌هایی است که کارکنان و اساتید در کنار دانشجویان حضور داشته و به فعالیت فرهنگی می‌پردازند. در این جشنواره بالغ بر ۱۵۰ داور که از هنرمندان درجه یک کشور بودند حضور داشتند و حدود ۴۱ هزار اثر نیز به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود، که حدود ۳۱ هزار اثر مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بود، که این آمار نشان از استقبال بسیار چشمگیر مخاطبان آن دارد.
للـه‌گانی با تأکید بر گسترش فعالیت فرهنگی در دانشگاه ‌ها و اهمیت جذب حداکثری دانشجویان گفت: گسترش مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های هنری و فرهنگی یکی از مهمترین روش‌ها جذب حداکثری آنان است و چنانچه مبنا بر جذب دانشجویان باشد باید تلاش کنیم دانشجویان به سمت فعالیت‌های هنری و فرهنگی گرایش بیشتری پیدا کنند و از این رهگذر به پرورش نیروهایی در تراز انقلاب اسلامی کمک کنیم.
در ادامه این نشست، سید محمد حسین پورفاضل مسؤول دبیرخانه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به رشد چندبرابری تعداد آثار واصله به هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، بیان داشت: جشنواره فرهنگی هشتم فراتر از تصور بسیاری از کارشناسان بود و بدون شک می‌توان لقب بزرگترین جشنواره فرهنگی دانشگاهی کشور را به آن اطلاق کرد. در این جشنواره توانستیم با ثبت بیش از ۴۱ هزار اثر و مشارکت ۱۱ هزار نفر رشد چند برابری نسبت به جشنواره‌های پیشین داشته باشیم. قطعا حضور معاونان فرهنگی، مدیران فرهنگی، سفیران دانشجویی، یکی از نقاط قوت این جشنواره بوده است. یکی از مهمترین اهداف جشنواره این است که ما توانستیم دانشجویان مستعد را حداقل به دانشگاه خودشان معرفی کنیم و همچنین آشنایی دانشجویان با هنر یکی دیگر از اهداف جشنواره فرهنگی است چراکه دانشجویان حوزه پزشکی به کمک ابزار هنر به رشد فکری و تعالی فرهنگی نائل خواهند آمد.
وی با اشاره به زمانبندی جشنواره هشتم، روند اجرایی این جشنواره تشریح کرد و گفت: در فرصتی حدود سه ماه یعنی از خرداد ماه تا مرداد سال ۱۳۹۵ فراخوان جشنواره طراحی شد و شهریور تا آبان ماه نیز سامانه جشنواره ساخته شد. همچنین زمان ثبت نام به دلیل اینکه اختتامیه جشنواره به فروردین سال ۱۳۹۶ موکول شد تا پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۵ تمدید شد.
مسؤول دبیرخانه جشنواره فرهنگی یکی از موفقیت‌های به دست آمده در این جشنواره را پیوند میان دانشگاهیان علوم پزشکی و حوزه هنر دانست و گفت: این جشنواره در معرفی جامعه پزشکی در حوزه هنر بسیار موفق عمل کرد و توانست پیوند خوبی میان جامعه پزشکی و هنر ایجاد کند؛ همچنین برگزاری ۱۲۰ ساعت کارگاه آموزشی برای دانشجویان که با استقبال خوبی هم مواجه شد در آشنایی تخصصی دانشجویان با حوزه تخصصی هنر بسیار موثر بوده است.
در ادامه این جلسه سید ابراهیم هاشم ورزی معاون مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به لزوم دریافت اطلاعات صحیح در برنامه‌ریزی حوزه فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی،گفت: با برگزاری اینگونه نشست‌ها می‌توانیم اطلاعاتی را از طریق تبادل نظر و مشورت با مسؤولان دانشگاهی به دست بیاوریم.
وی فعالیت دبیرخانه های جشنواره فرهنگی در دانشگاه ها را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: سطح کاری کارشناسان دبیرخانه‌های جشنواره فرهنگی دانشگاه‌ها بسیار بالا بود و کارشناسان هر دانشگاه بسیار پرتوان عمل کردند. لذا فعالیت کارشناسان دبیرخانه‌ها سطح کیفی کار را افزایش داده است که امیدواریم در جشنواره نهم نیز این موضوع رشد کیفی بیشتری داشته باشد.
در ادامه این نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی و کارشناسان حاضر در جلسه نظرات خود را در مورد نقاط ضعف و قوت هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت و همچنین ایده‌های خود را در خصوص برگزاری جشنواره نهم مطرح کردند.84956
دکتر موگهی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به سطح بالای برگزاری هشتمین جشنواره فرهنگی وزرات بهداشت، گفت: برای هدفگذاری جشنواره نیاز به همفکری است و به نظرم فضای فرهنگی در دانشگاه نیاز به اولویت‌بندی دارد و دانشجویان باید در اولویت فعالیت فرهنگی قرار بگیرند. این موضوع را باید در نظر داشته باشیم که آسیب‌های اجتماعی در کمین دانشجویان است و در امور فرهنگی باید هرچه بیشتر برای دانشجویان وقت بگذاریم و برای مشارکت آن‌ها تلاش کنیم.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با ذکر چند پیشنهاد جهت افزایش سطح کیفی جشنواره فرهنگی، گفت: پیشنهاد اولم این است که جشنواره فرهنگی مختص دانشجویان علوم پزشکی باشد و تمرکز بر روی فعالیت فرهنگی این دانشجویان و نتیجه کاری آن‌ها در جشنواره باشد و برای جشنواره کارکنان وقت دیگری را در نظر بگیریم. همچنین معتقدم با ایجاد شور فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانیم مشارکت حداکثری دانشجویان را داشته باشیم.
وی برگزاری جشنواره فرهنگی را در دیگر شهرهای کشور یکی از راهکارهای تبادل فرهنگی دانست و گفت: معتقدم جشنواره فرهنگی باید به سمت تمرکز زدایی پیش رود و این امر موجب تعامل بیشتر فرهنگ‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌شود.
در ادامه دکتر سپهر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره فرهنگی در سطح کشور و گستردگی این جشنواره گفت: بهتر است که جشنواره فرهنگی با این گستردگی در چند قطب دانشگاهی در کشور برگزار شود و این امر باعث شود که دانشجویان با حضور در شهرهای دیگر و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم دیگر شهرها روحیه جمعی و ملی‌شان تقویت شود.
وی نقش فعالیت‌های فرهنگی در کمک به سطح سلامت جامعه را مهم برشمرد و توضیح داد: انجام فعالیت فرهنگی توسط دانشجویان در تقویت روحیه جمعی و بالا بردن سلامت دانشجویان موثر است و نباید فراموش کنیم که وظیفه وزارت بهداشت کمک به ارتقا سطح سلامت جامعه است و باید تلاش کنیم تا فعالیت فرهنگی در بین آحاد دانشجویان بسط و گسترش پیدا کند.
نریمان ابراهیم زاده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بجنورد از جمله دیگر معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی حاضر در جلسه بود که به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداخت. وی بی‌تفاوتی را یکی از مشکلات و دغدغه‌های اساسی نسل جوان کنونی دانست و گفت: جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت که می‌تواند با ایجاد پویایی، نشاط و خودباوری در بحث‌های فرهنگی بسیار مورد توجه است و منجر به جوانان دغدغه‌مند و اگاه به مسائل روز شود. آمار آثار رسیده به جشنواره فرهنگی نشان دهنده رشد بسیار بالای مشارکت فرهنگی و تاثیر گذاری این جشنواره است.
در ادامه دکتر حسام الدین علامه قائم مقام برنامه‌ریزی و نظارت معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت با حضور در این نشست ضمن اشاره به اهمیت به روز بودن برنامه‌های فرهنگی تدوین شده در دانشگاه‌ها گفت: امروزه رشد سریع تکنولوژی و وسائل ارتباطی موجب شده است که دانشجویانی به‌روز داشته باشیم. باید در نظر داشت که دانشجویان فرزند زمان خود هستند و برای تدوین برنامه‌های فرهنگی باید این موضوع را در نظر بگیریم.
علامه یکی از اهداف برگزاری جشنواره فرهنگی را پرداختن به اصل و اساس هنر متعالی دانست و بیان داشت: در جشنواره فرهنگی هدف اصلی رسیدن و معرفی هنر متعالی است. باید به گونه‌ای پیش رویم که محتوا و سبک‌های هنری قابل قبول مطرح شوند و برای رسیدن به هنر متعالی باید موضوع مرتبه‌ای بودن ایمان و فرهنگ مورد نظر قرار بگیرد.
وی افزود: در بحث ایمانی موضوع ایمان هر شخص به صورت مرتبه‌ای است که مانند یک نردبان هر انسانی بر روی پله ای قرار دارد. لذا برای هر کدام از مراتب ایمانی نیز فعالیت فرهنگی متفاوتی باید انجام شود. باید تنوع فرهنگی را به رسمیت بشناسیم و نباید برای همه مخاطبانمان یک نسخه مشخص و یکسان تجویز کنیم.
قائم مقام نظارت و برنامه‌ریزی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اهمیت پرداختن به موضوع آموزش تحصیلی را هدف مهمتر مراکز دانشگاهی عنوان کرد و گفت: نکته مهم این است که هدف رسیدن به فرهنگ و هنر متعالی نباید فراموش شود و پرداختن به فعالیت‌های فرهنگی هیچ‌گانه نباید مانعی بر سر مسیر کسب علم و دانش باشد.
حضور مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها در جشنواره فرهنگی در کنار دانشجویان، برگزاری اختتامیه جشنواره فرهنگی در محیط دانشگاه‌ها، مشارکت بیشتر دانشگاهیان در برگزاری جشنواره فرهنگی، تقویت فضای پرنشاط در میان دانشگاهیان، ترویج فرهنگ اسلامی در جشنواره فرهنگی، پرداختن به محتوای غنی در بخش‌هایی از جشنواره از جمله استندآپ کمدی، برگزاری اختتامیه جشنواره در زمان مناسب، در نظرگرفتن فاصله زمانی مناسب از اعلام فراخوان تا برگزاری اختتامیه برای تولید آثار، یکسان سازی پرداخت جوایز در دانشگاه‌ها و برگزاری مراسم افتتاحیه از دیگر بحث‌های مطرح شده ار سوی مدیران فرهنگی و کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی در این جلسه بود.

برگزاری اولین اجلاس ویدئو کنفرانس معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ها

برگزاری اولین اجلاس ویدئو کنفرانس معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ها
اولین اجلاس معاونین فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی 

84625

به صورت ویدئو کنفرانس امروز ۱۷ تیرماه برگزار شد.
به گزارش مفدا، صبح امروز اولین اجلاس مشترک معاونان و مدیران فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، دکتر علامه قائم مقام نظارت و برنامه‌ریزی معاونت فرهنگی، امیر للـگانی مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت، محمدمهدی بحرالعلوم رئیس مرکز قرآن و عترت و جمعی از مدیران این معاونت برگزار شد.
در این اجلاس مشترک، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و مدیران این معاونت، ضمن تشریح برنامه‌های مختلف این معاونت به سوالات معاونان و مدیران فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از طریق ویدئو کنفرانس پاسخ می‌دهند.
در این ویدئو کنفرانس که با حضور ۵۲ دانشگاه برگزار شد، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، مدیر فرهنگی، مدیر دانشجویی، مدیر مرکز مشاوره و مدیر اجرایی دفتر نهاد رهبری دانشگاه نیز به بحث و تبادل نظر پرداختند.