اخبار

برگزاری بخش شفاهی( مرحله دانشگاهی) بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت

64526برگزاری بخش شفاهی( مرحله دانشگاهی) بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت

مرحله دانشگاهی بخش شفاهی بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت با حضور 55 نفر از اساتید، کارکنان و دانشجویان در روز سوم اردیبهشت ماه برگزار شد.
مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، با اعلام این خبر گفت: مسابقات بخش شفاهی برادران در محل مسجد پیامبر اعظم(ص) و خواهران در محل سالن ابن سینا برگزار گردید که شرکت کنندگان در  بخش های قرائت ترتیل و تحقیق و حفظ قرآن کریم در سه بخش دانشجویان، اساتید و کارکنان به رقابت پرداختند.

محمد شمسی ثانی افزود: داوری این دوره از مسابقات را اساتید برجسته قرآنی  شهرستانی و استانی آقایان  مهدی حزار، علی محمد پوررضا و  مرتضی پورنادری در بخش برادران و خانم ها صفاری و مصیبی در بخش خواهران بر عهده داشتند.
وی اظهار داشت: نفرات برتر مرحله دانشگاهی بر اساس سهمیه اعلام شده از مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مرحله کشوری این جشنواره که شهریور ماه برگزار می گردد راه می یابند.
مدیر فرهنگی دانشگاه با اشاره به برگزاری آزمون کتبی این جشنواره نیز بیان داشت: آزمون کتبی این جشنواره در سه بخش دانشجویان، اساتید و کارکنان در محل ساختمان آموزشی دانشگاه  برگزار گردید.
وی خاطر نشان کرد: در مراسم اختتامیه این جشنواره که در شهریورماه برگزار خواهد شد، از برترین های آزمون شفاهی و کتبی با حضور قاریان برجسته کشوری و مسئولین دانشگاه، تقدیر به عمل خواهد آمد.

برپایی چادر سلامت و توزیع پمفلت آموزشی در محل مصلی نمازجمعه

به مناسبت هفته سلامت سال 96، به همت معاونت بهداشت و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و با همکاری هلال احمر شهرستان گناباد، چادر سلامت در محل مسجد جامع و مصلی امام خمینی(ره) برپا شد.
در این چادر سلامت که با هدف پايش سلامت شهروندان عزيز برپا شده بود، ضمن اندازه‌گيري فشارخون، قد و وزن، توده بدني آن‌ها نیز اندازه‌گيري شد.
همچنین به مناسبت هفته سلامت امسال که باشعار «زندگی سالم، بانشاط و امید» برگزار می‌شود، با ارائه بروشور و پمفلت‌، آموزش‌هایی در زمینه بهداشت و سلامت به شهروندان ارائه شد.

chador salamat.namaz jome

درخشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت

در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد در رشته‌های فیلم کوتاه، شعر نو، مشاعره، کاریکاتور، نقاشی، طراحی و نقاشی خط، مقام‌های برتر این جشنواره را کسب کردند.به گزارش مفدا-گناباد، دکتر محمد حسن مینوئیان معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گنابادگفت: در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت که در پردیس تئاتر تهران برگزار شد در رشته فیلم کوتاه و در بخش کارکنان، سارا جوانبخت به مقام نخست دست یافت و در رشته شعر نو در بخش اساتید،  مهدی رمضانی اول نیز موفق به کسب مقام اول و تندیس این جشنواره شد.62391
وی افزود:در بخش دانشجویان نیز، رتبه اول رشته کاریکاتور دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، رتبه اول رشته کاریکاتور دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور، رتبه اول طراحی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کشور و رتبه سوم رشته فیلمنامه نویسی توسط محمد صبوری، رتبه اول رشته نقاشی و تصویر سازی توسط صادق حیدری، رتبه دوم رشته نقاشی خط توسط حسین طالب زاده به دست آمد و در رشته مشاعره دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، تیم دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز توانست به مقام دوم این مسابقات دست یابد.
مرحله نهایی جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، بزرگترین رویداد مراکز آموزش عالی کشور، در بخش‌های ادبی، هنرهای تجسمی، تئاتر، فیلم و موسیقی از ۲۵ الی ۳۱ فروردین ماه سال جاری در تهران برگزار شد.

کارگاه افسردگی و روشهای شاد زیستن

اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت روان (19/1/96 الی 25/1/96 )  کارگاهی با موضوع «افسردگی و  روشهای شاد زیستن » را برگزار  نمود.

خانم حاجی وثوق مسئول اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی ضمن  اشاره به اینکه سازمان جهانی بهداشت  سال 2017  را افسردگی نامگذاری کرده است  بیان نمود کارگاهی تحت همین عنوان  روز یکشنبه  مورخ  3/2/96 در  سالن ابن سینا ویژه پرسنل حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار گردید.

  آقای دکتر شمس الله( روانپزشک ) که تدریس و اجرای کارگاه را به عهده داشتند توضیحاتی در مورد  افسردگی ،علایم و نشانه ها ی آن بیان نمودند و در ادامه به سوالات پرسنل پاسخ دادند.

برنامه ورزش صبحگاهی همراه با سرو صبحانه سالم

به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت روان (19/1/96 الی 25/1/96 )  اداره مشاوره و سلامت روان  برنامه ورزش صبحگاهی همراه با سرو صبحانه سالم را در تاریخ 27/1/96  در خوابگاه فجر (دختران) برگزار نمود.

با توجه به  روز شمار هفته سلامت روان : مشاوره و سالم زیستی  (آموزش مهارتها - اصلاح سبک رفتار و تغذیه - تحرک ،نشاط معنویت و سلامت روان) و در راستای توسعه و ترویج ورزش  و فعالیت بدنی و ایجاد انگیزه در بین سایر دانشجویان اداره  محترم تربیت بدنی   وزرش صبحگاهی را در محوطه خوابگاه فجر ویژه دانشجویان دختر از ساعت 7 الی 8 صبح برگزار نمود؛ سپس با همکاری اداره  تغذیه  از دانشجویان شرکت کننده با سرو صبحانه سالم ( عدسی)  پذیرایی بعمل آمد.

VARZAH2

VARZASH3